Bij het controleren van de regionale wedstrijdformulieren is het sinds dit jaar zo dat wanneer er geen kruisje in de kolom naast (achter) de naam van de speler wordt gezet, het betekent dat deze speler is uitgekomen in de wedstrijd (gespeeld heeft). Als een speler geen kruisje achter zijn naam heeft staan, heeft deze volgens onze administratie de betreffende wedstrijd gespeeld.

Het kan dus zo zijn dat de speler denkt dat hij nog in mag vallen met een hoger team omdat hij 2 eerdere wedstrijden die maand alleen maar op de bank heeft gezeten. Volgen onze administratie heeft hij wel meegespeeld (er zijn immers geen kruisjes gezet) en zal zich dus een derde wedstrijd in die maand vastspelen in het hogere team. Wanneer hij daarna weer meedoet in zijn eigen team, speelt hij mee als ongerechtigde speler.

Nu komen wij bij de controle de eerste gevallen tegen van ongerechtigde spelers doordat er bij hogere invalbeurten vergeten is een kruisje te zetten achter de speler. Hierdoor is het zo dat teams punten in mindering krijgen voor het spelen met een ongerechtigde speler en een boete.

In al deze gevallen wordt er, zodra de melding bij ons binnen komt, natuurlijk gecontroleerd of een speler daadwerkelijk is uitgekomen in de betreffende wedstrijd(en). Als blijkt dat dit niet het geval is, wordt de beslissing teruggedraaid.

Toch willen wij iedereen attenderen op het feit dat er aan het einde van de wedstrijd kruisjes gezet moeten worden bij die spelers die niet zijn uitgekomen in de wedstrijd. Dit scheelt veel onnodige onrust bij de teams die te maken krijgen met ongerechtigde spelers waar achteraf blijkt dat dit niet zo was. Wilt u ook zorgen dat dit binnen uw vereniging (aanvoerders, trainers, coaches) bekend is.